Počas 2. ročníka konferencie o Dátovom manažmente sme zažili výnimočný moment, keď náš kolega Igor Dančík predstavil svoju novú publikáciu s názvom „Manažment dát“. Kniha je svojim obsahom a spôsobom prezentácie užitočným sprievodcom pre odborníkov v oblasti Dátového manažmentu, majiteľov firiem, študentov i všetkých, ktorí chcú načerpať cenné informácie, pochopiť a využiť dôležitosť tejto oblasti pri dnešnom riadení firiem.

kniha opr v2

O publikácii

“Vznik disciplíny Manažmentu dát je reakciou na explóziu všadeprítomných dát, ktorých objemy a rôznorodosť prerástli možnosti zaužívaných postupov a nástrojov. Publikácia odpovedá na otázky ako využiť hodnotu dát, efektívne riadiť ich spracovanie a mať ich dostatočne pod kontrolou. Vysvetľuje základné pojmy a princípy, ciele a prínosy manažmentu dát a poskytuje aj konkrétne návody a rady pre jeho zavádzanie.
Ak zodpovedáte za dáta vo firme, verejnej inštitúcii či inej organizácii, táto kniha by nemala chýbať vo vašej knižnici.”

Ján Staník
Výkonný riaditeľ, MIM, s.r.o.

 

Slovami autora

"Hlavnou ambíciou publikácie je poskytnúť a vysvetliť vnútornú logiku dátového manažmentu, ktorej  chápanie je potrebné pre praktické budovanie a prevádzku manažmentu dát – teda základné princípy manažmentu dát, previazanosť rolí a procesov, vzťahy dátového manažmentu s ostatnými zložkami organizácie (napríklad IT, biznis štruktúry a procesy apod.), logiku prečo by sa mali organizácie problematikou dátového manažmentu zaoberať, aký rozsah a forma dátového manažmentu sú vhodné pre prostredie, v ktorom sa organizácia nachádza a nakoniec ako sa postaviť k budovaniu systému dátového manažmentu."

podpis transp


Igor Dančík
autor

 


V publikácii sa dozviete

 


Úvod do problematiky

 Spoločné východiská a
informácie pre orientáciu v problematike dátového manažmentu

 

 


Logika a popis jednotlivých
riadiacich, základných a podporných procesov manažmentu dát

 

 

 

 

 

 

Projektovo orientovaná časť

Kapitola 1
Poskytuje manažérsky úvod a sumarizáciu problematiky manažmentu dát, spolu s ilustráciou jeho budovania v prostredí fiktívnej organizácie.

Kapitola 2
Popisuje spoločné východiská a definuje základné rámce platné pre všetky oblasti a všetky role dátového manažmentu, teda by s nimi mali byť oboznámení nositelia všetkých rolí dátového manažmentu.

Orientácia v rámcoch a východiskách je podmienkou chápania zvyšku dokumentu.

Kapitoly 3 až 5
Tvoria hlavnú a najdôležitejšiu časť problematiky manažmentu dát a obsahujú popisy prevádzkových procesov dátového manažmentu, rozdelené na:

  • riadiace procesy, ktorých nositeľmi sú hlavne riadiace role
    dátového manažmentu
  • prevádzkové procesy, ktorých nositeľmi sú špecialisti na úložiská,
    integráciu a kvalitu dát
  • podporné procesy, s ktorými pracujú prakticky všetky role
    dátového manažmentu


Kapitola 6
Ilustruje postup budovania systému manažmentu dát. Je určená hlavne pre riadiace role zamerané na budovanie a rozvoj dátového manažmentu.

 

Autor knihy pri jej uvedení

 Autor knihy, Igor Dančík (vpravo), pri jej uvedení počas 2. ročníka konferencie o Dátovom manažmente


Ak Vás naša publikácia zaujala, prosím kontaktujte nás na mobilnom čísle +421 903 567 241
alebo správou na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Radi Vám ju osobne odovzdáme!