„DOKUMENTÁCIA PRESTÁVA BYŤ “BYROKRACIOU“, STÁVA SA CENNÝM ZDROJOM SPOĽAHLIVÝCH INFORMÁCIÍ“ 

 

DOKMAN prestavuje príjemný a intuitívny systém na správu dokumentov (DMS), vybudovaný na softvérovej open source platforme Liferay, ktorá patrí medzi lídrov web portálových technológií.

Tvorí  jednotné bezpečné úložisko pre všetky typy dokumentov, pričom  každý dokument je v systéme reprezentovaný svojim obsahom a skupinou štruktúrovaných údajov.

Funkcie systému sú jednoducho dostupné prostredníctvom webového prehliadača ľubovoľného počítača, tabletu či mobilu.

 

Architektúra systému je škálovateľná, čo umožňuje nasadenie pre ľubovoľne veľké organizácie s veľkým objemom dát a vďaka jeho intuitívnemu a jednoduchému ovládaniu sa nasadenia nemusia báť ani malé firmy.

 

Medzi dôležité vlastnosti systému patria:

  • vysoká miera dokladovateľnosti úkonov nad dokumentami,
  • podpora konverzie do najpoužívateľnejších podporovaných formátov (doc, pdf, txt, odt...)
  • náhľad na dokument v prostredí systému DOKMAN.

 

Ukladanie dokumentov

DOKMAN umožňuje bezpečne ukladať dokumenty a informácie o nich (metadáta), taktiež dokumenty zdieľať a vyhľadávať. Neexistujú žiadne obmedzenia na typ alebo množstvo dokumentov, systém umožňuje vytvárať viacúrovňovú kategorizáciu dokumentov.

Ukladanie dokumentov sa uskutočňuje v hierarchickej stromovej štruktúre zložiek. Fulltextové vyhľadávanie s vyznačením nájdeného reťazca umožňuje vyhľadať zvolený reťazec znakov obsiahnutý v ktoromkoľvek uloženom dokumente.

K základným funkciám systému patria automatické vytváranie verzií dokumentov a ich porovnávanie.  Dokumenty budú vždy v jednej, aktuálnej verzii, bez duplicít, pričom nad nimi môžu postupne pracovať viacerí používatelia.

Prístupové práva

Riadenie používateľských práv sa dá vykonávať na úrovni dokumentov alebo zložiek, prípadne aj s prenosom na podzložky. Systém je možné integrovať na Microsoft Active Directory.

Procesné spracovanie

Procesy životného cyklu každého dokumentu môžu byť riadené prostredníctvom workflow.
 

Modularita

Systém je flexibilný a otvorený pre dopĺňanie ďalších funkčností vďaka použitej technológii a navrhnutej architektúre.
 

Integrácie

DOKMAN môže byť integrovaný s ďalšími informačnými systémami. Samotný framework Liferay poskytuje komplexné portálové riešenie a môže teda v sebe spájať viaceré webové aplikácie používané v organizácii.V prípade ďalších informácií a záujmu neváhajte kontaktovať spoločnosť MIM, s.r.o. na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.